Wybory samorządowe Gdańsk 2018Strona informacyjna

Sonia Górniak

Gdańsk - miasto dla wszystkich

Kandydatka do Rady Miasta Gdańska

Możecie być Państwo pewni, że dołożę wszelkich starań, aby każdemu mieszkańcowi dzielnicy Przymorze i Zaspa żyło się jak najlepiej. Sądzę, że w wielu sprawach moje i Państwa poglądy, co do poprawy życia w naszych dzielnicach, są zbieżne. Gwarantuje, że wspólnymi siłami będziemy sukcesywnie rozwiązywać problemy dzielnic.

Z racji tego, że aktualnie jestem pracownikiem największego polskiego portu, posiadam doświadczenie w różnych obszarach działalności przedsiębiorstw. Wyspecjalizowałam się w zagadnieniach związanych z administracją, standaryzacją i procesami jakościowymi.

Szanowni Mieszkańcy DZIELNICY PRZYMORZE I ZASPA Czas na zmiany.
Dziękuję za czas poświęcony mojej osobie.
Sonia Górniak

O mnie

Sonia Górniak - kandydatka do Rady Miasta Gdańska

Jestem młodą, pełną zapału i chęci do pracy kobietą, matką, której zależy na poprawie jakości życia mieszkańców. Chciałabym podzielić się z Państwem zdobytym dotychczas doświadczeniem i wykorzystać swoje kwalifikacje na Państwa korzyść. Z wykształcenia jestem ekonomistką, księgową oraz audytorem, a to jeszcze nie koniec mojego rozwoju osobistego.

Uważam, że podstawą kandydowania w wyborach jest dobry i realny program wyborczy. Zależy mi na tym, aby poprawa nastąpiła w kluczowych SFERACH takich jak:

-szkolnictwo (atrakcyjna forma zajęć dla dzieci pozostających w świetlicach po zajęciach szkolnych),
- rozwój talentów dzieci i młodzieży poprzez otworzenie w dzielnicach placówek kształcenia z takimi zajęciami jak:
a) trening pamięci,
b) warsztaty szybkiego czytania,
c) warsztaty z robotyki,
d) szachy, warcaby itd. (ciekawostka: posiadam tytuł Mistrzyni Polski w warcabach i reprezentantki kraju na olimpiadzie sportów umysłowych w Pekinie).
- wsparcie rodziców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej poprzez wdrożenie prac nad organizacją darmowych punktów rotacyjnej opieki dziennej nad dziećmi – pomoże to lepiej zarządzać czasem własnym i da możliwość podjęcia pracy lub rozpoczęcia nauki przez rodziców,
- opieka dzienna nad osobami starszymi poprzez wdrożenie w naszych dzielnicach nowych programów państwowych obejmujących takie właśnie działanie,
- dbałość o przystosowanie dzielnic Przymorze i Zaspa do stworzenia lepszych warunków dla osób niepełnosprawnych (parkingi, podjazdy, windy).