Wybory samorządowe Gdańsk 2018Strona informacyjna

Robert Grzegorz Siarnowski

Gdańsk - miasto dla wszystkich

Kandydat do Rady Miasta Gdańska

Przedstawiam Wam z moich celów do zrealizowania jako Radny Miasta Gdańska. Mam nadzieję, że wesprzecie mnie w tym i wspólnie zbudujemy lepszy transport, a także bezpieczne i przyjazne miasto.

Moje doświadczenie w transporcie i bezpieczeństwie, pomoże mi dopilnować by te cele były realizowane.
Uważam​, że propozycja Kacpra Płażyńskiego odnośnie rozbudowy Parku Oruńskiego o 15 ha oraz budowy dużego Parku Południowego 88 ha z Centrum Rekreacyjno – Sportowym na Ujeścisku, to strzał w dziesiątkę!
Popieram​ pomysł Kandydata na Prezydenta Kacpra Płażyńskiego – Tramwajem w 15 minut do Wrzeszcza. Dołożę wszelkich starań by być pomocnym w realizacji tego planu.

Moje doświadczenie w transporcie i bezpieczeństwie, pomoże mi dopilnować by te cele były realizowane.
Robert Grzegorz Siarnowski

O mnie

Robert Grzegorz Siarnowski - kandydat do Rady Miasta Gdańska

Społecznikiem jestem od najmłodszych lat, działałem w zuchach, harcerstwie, przez całą moją edukację praktycznie zawsze byłem w samorządach szkolnych, działałem w klubach żeglarskich oraz sportowych. Z wykształcenia jestem elektronikiem, karierę zawodową zaczynałem w zakładzie elektronicznym "Unitra Magmor" później związany byłem ze stocznią, a od ponad 25 lat pracuje operacyjnie w Porcie Lotniczym Gdańsk.

Równolegle pracowałem jako informatyk m.in. w szpitalu. Przez lata w mojej pracy zawodowej jestem związany zarówno z transportem, bezpieczeństwem jak i informatyką. Działalność społeczną wiążę od lat 90’ z NSZZ „Solidarność”. Od 2010 roku jestem Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej 343 w Porcie Lotniczym Gdańsk.

W 2011 roku byłem współzałożycielem Krajowej Sekcji Pracowników Transportu lotniczego i Obsługi Lotniskowej, której to do dzisiaj jestem Przewodniczącym, jest to najwyższa władza związkowa jeśli chodzi o transport lotniczy. W 2016 roku został powołany Przez Radę Dialogu Społecznego przy Ministerstwie Infrastruktury Trójstronny Zespół Branżowy ds. Transportu Lotniczego i Obsługi Lotniskowej, którego jestem inicjatorem i założycielem oraz którego do dzisiaj jestem współprzewodniczącym wspólnie Ministrem Mikołajem Wildem. (zdjecie) Poza osobistym przyczynieniem się do powołania powyższych ciał, za największy osobisty sukces uważam uratowanie miejsc pracy ok. 2500 pracowników skupionych w Służbach Ochrony Lotnisk w Polsce podczas tworzenia i głosowania Ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Innymi pomniejszymi sukcesami jest na pewno wprowadzenie naszej sekcji do struktur międzynarodowych ETF (European Transport Workers' Federation) i ITF (International Transport Workers' Federation), których obecnie jesteśmy afiliantami.

Moją wielką pasją od dzieciństwa jest żeglarstwo. Moje wieloletnie doświadczenie związane z transportem mogę wykorzystać przyczyniając się do rozwiązania problemów zarówno z komunikacją miejską jak i transportem drogowym. Inne funkcje społeczne to Członek Prezydium Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność” oraz Delegat na Walny Zjazd Delegatów Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.

okręg wyborczy nr ?

Program wyborczy kandydata do Rady Miasta Gdańska, Roberta Grzegorza Siarnowskiego

Zmiana organizacji ruchu

Transport
na skrzyżowaniu Havla, Łostowicka i Armii Krajowej oraz wybudowanie wiaduktu - to główny cel tej kadencji.

Wybudowanie alternatywnej drogi

Infrastruktura
by odciążyć skrzyżowanie Havla, Łostowicka i Armii Krajowej oraz udrożnienie Świętokrzyskiej oraz Małomiejskiej.

Obniżenie kosztów życia

Infrastruktura
poprzez obniżenie kosztów eksploatacyjnych, komunikacji czy parkowania.

W Śródmiściu

Miasto
darmowe parkingi dla mieszkańców oraz poprawę bezpieczeństwa na Starym Mieście.

Większe środki

Kultura
na rewitalizację Śródmieścia oraz na odnowę zabytków​.

Uporządkowanie i zagospodarowanie Motławy

Turystyka
dla mieszkańców oraz turystów stworzenie deptaków, marin itp.

Rozbudowa Parku Oruńskiego

Ekologia
przez połączenie go z zabytkowym Zbiornikiem Wody Stara Orunia oraz Zbiornik retencyjny "Augustowska

Większa kontrola nad deweloperami​

Urbanistyka
z budowaniem gdzie popadnie, a zwrócenie uwagi na miejsca zielone takie jak parki, skwery itp., zmiana przepisów.