Wybory samorządowe Gdańsk 2018Strona informacyjna

Mirosław Jerzy Jandy

Bezpiecznie Przymorze - Zielone Przymorze

Kandydat do Rady Miasta Gdańska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Okręg numer 5, lista numer 10, miejsce na liście 5
46 lat, zam. Gdańsk

Stawiamy na RODZINY, dlatego uruchomimy co najmniej 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli.
Mirosław Jerzy Jandy

O mnie

Mirosław Jerzy Jandy - kandydat do Rady Miasta Gdańska

Stawiamy na RODZINY, dlatego uruchomimy co najmniej 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli. Powstaną one w dzielnicach, w których są najbardziej potrzebne, Wykorzystamy do tego wsparcie z rządowego programu Maluch Plus.

Gdańscy SENIORZY zasługują na troskę i szacunek. Zwiększymy więc nakłady na programy przeznaczone dla najstarszych. Zbudujemy też 10 dziennych domów opieki dla tych z nas, którzy potrzebują szczególnego wsparcia.

Wiemy, że gdańska KOMUNUKACJA MIEJSKA szwankuje. Zapewnimy większą liczbę kursów autobusów i tramwajów. Wybudujemy linię szybkiego tramwaju z pętli Łostowice Świętokrzyska i Chełmu do Wrzeszcza. Tę trasę będzie można pokonać w zaledwie 15 minut!

Gdańszczanie, także Ci mniej zarabiajacy, potrzebują MIESZKAŃ. Dlatego udostępnimy co najmniej 3000 mieszkań - tych komunalnych, a także budowlanych w ramach programu Mieszkanie Plus.

Chcemy żyć AKTYWNIE I ZDROWO. Dlatego wybudujemy kilkanaście nowych, dostępnych dla wszystkich obiektów sportowych. Na Ujeścisku i Osowej powstaną dwa duże centra sportowo-rekreacyjne. Na Przymorzu wybudujemy pierwszą w województwie pływalnię olimpijską.

Gdańszczanie chcą WYGODNEGO, SPOKOJNEGO życia. Dlatego nie będziemy pozwalali deweloperom na wszystko, a zamiast tego udostępnimy 170 hektarów nowej zieleni miejskiej z pełną infrastrukturą. Inwestycja w zieleń sprawi też, że miasto nie będzie zalewane przy każdym deszczu.