Wybory samorządowe Gdańsk 2018Strona informacyjna

Kacper Płażyński

Gdańsk - miasto dla wszystkich

Kandydat na prezydenta miasta

Marzę o Gdańsku dumnym ze swojego samorządu. Chcę, by lokalne władze były partnerem mieszkańców, działały przejrzyście i uczciwie. Nie chcę, by naszymi przedstawicielami byli ludzie skompromitowani, szukający konfliktu, dzielący ludzi na lepszych i gorszych.

Gdańszczanie zasługują na komfort, dobre i spokojne życie. Miasto powinno być planowane z głową. Osiedla mieszkaniowe, gdzie nie ma ani jednego przedszkola, parku czy poczty nie mają sensu. Musimy mieć możliwość wygodnego dojazdu do pracy – bez korków, bez obawy, że nie znajdziemy miejsca do parkowania. Trzeba rozwijać i lepiej planować system transportu publicznego. Nie można dłużej lekceważyć problemów ludzi starszych i niepełnosprawnych.

Gdańszczanie zasługują na komfort, dobre i spokojne życie. Miasto powinno być planowane z głową.
Kacper Płażyński

O mnie

Kacper Płażyński - kandydat na prezydenta miasta

Urodziłem się w 1989 w Gdańsku, mieszkam tu nieprzerwanie do dzisiaj.

Jestem adwokatem, współpracowałem z czołowymi kancelariami prawnymi w Trójmieście. Pracowałem też w gdańskiej spółce Energa. Jestem żonaty, jeszcze nie mam dzieci.

Od lat staram się pomagać mieszkańcom mojego miasta. Angażuję się w ochronę terenów miejskich służących lokalnym społecznościom. Udało mi się zablokować przekształcenie historycznych terenów Gedanii w kolejne osiedle mieszkaniowe. We współpracy z mieszkańcami zmusiliśmy obecne władze Gdańska do rezygnacji z nielegalnego procederu dzierżawy dróg publicznych prywatnym przedsiębiorcom.

Jestem członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość.
Lubię naturę i aktywne spędzanie wolnego czasu. Od niedawna morsuję. Kibicuję gdańskiej Lechii.

Marzę o Gdańsku, który jest miastem dla wszystkich, niezależnie od tego skąd pochodzą, czym się zajmują, jak obszerny mają portfel i jakie są ich poglądy polityczne.

Chciałbym, żeby Gdańsk był naprawdę, a nie tylko z nazwy, polskim oknem na Europę i świat. Miastem otwartym, gdzie ceniony jest hanzeatycki rozmach i mieszczańskie wartości, ale jednocześnie czerpiącym z tradycji królewskiego portu Pierwszej Rzeczypospolitej, społeczności polskiej czasu Wolnego Miasta, wzorców i opowieści przyniesionych tutaj przez Polaków z Kresów.

Szóstka Płażyńskiego

Program dla Gdańska

10 nowych domów opieki

Seniorzy
Coraz więcej mieszkańców Gdańska to seniorzy. Część z nich to osoby samotne, schorowane, wymagające troskliwej opieki. Taką opiekę musi im zapewniać także miasto.

170 ha nowej zieleni miejskiej

Ekologia
Gdańska ma wielki biznes i deweloperzy. My zmienimy te zasady i sprawimy, że Gdańsk będzie zielonym wzorem do naśladowania dla innych polskich metropolii.

Nowe żłobki i przedszkola

Rodzina
Gdańsk musi postawić na rodziny. By mogły one dobrze funkcjonować, potrzebne są nowe żłobki i przedszkola dla najmłodszych gdańszczan.

Kompleks sportowy na Ujeścisku i Osowej

Sport
W Gdańsku brakuje powszechnie dostępnych obiektów sportowych i rekreacyjnych, a problem ten jest szczególnie dotkliwy w nowych, południowych dzielnicach miasta.

W 15 minut z Pętli Łostowice do Wrzeszcza

Transport
Wyobraź sobie nową wizję dojazdu. Bez korków i z atrakcyjnym czasem przejazdu. Czas na nowy szybki tramwaj w Gdańsku!

3000 mieszkań dla Gdańska

Mieszkańcy
Gdańsk jest dla wszystkich. Zbyt wielu gdańszczan nie może dziś liczyć na pomoc w najważniejszej życiowej sprawie, jaką jest mieszkanie. Kolejka po komunalne lokum wciąż jest zbyt długa.
Pozostań ze mną w kontakcie

Informacje kontaktowe